Cigánsky problém

Autor: Ivan Vajnorský | 22.7.2011 o 14:08 | Karma článku: 7,69 | Prečítané:  479x

Dnes bol na istom slovenskom portáli rozhovor s pánom Dobrovodským, ktorý je sused problémovej rodiny v Malackách, o ktorých ste už určite počuli z médií. V tomto rozhovore mu dávali čitatelia otázky na ktoré odpovedal. Všetci mu prejavovali súcit a držali palce k úspešnému vyriešeniu problému so susedmi...

Prečo ľudia nemajú cigánov radi? Na Slovensku máme mnoho menšín: maďarskú, židovskú, poľskú, rusínsku, rómsku... Ale iba proti jednej ľudia vystupujú negatívne. Proti cigánskej! Aby som sa dopredu vyhol nedorozumeniam a komentárom typu „ale nie všetci sú taký“, musím povedať že rozlišujem rómsku a cigánsku komunitu. Rómovia sú z cela socializovaný, majú pracú, žijú ako ostatný a často krát oni sami vystupujú proti cigánom. Poznám takých a sú z toho sklamaný že títo neprispôsobivý občania robia hanbu ich „rasy“.

Treba povedať že každý si je sám strojcom svojho šťastia, a podľa toho ako sa správa, tak sa k nemu správajú aj ostatní ľudia. Nikto nikoho nebude osočovať len tak bezdôvodne. A cigáni si sami vybrali svoj osud. Žijú na smetiskách, ak tam smetisko nie je, tak si ho vyrobia, vyprázdňujú sa kde sa im zachce, neumývajú sa, sú lenivý pracovať a stále len pijú a fetujú. Ale ľudia toto otvorene nepovedia. Prečo? Lebo by boli rasisti! Ak je nemať rád túto sortu ľudí je rasizmus, tak potom áno, SOM RASISTA!

Treba hľadať riešenie tejto situácie. Určite to poznáte, vy musíte, cigán môže. Vaše deti musia chodiť do školy, vy platiť do zdravotnej a sociálnej poisťovne, platiť dane... Ale toto všetko cigán nemusí. Určite by so mnou ľudia proti rasizmu nesúhlasili, ale tak prečo nejdú dohovoriť cigánom z Malaciek, upratať Luník IX, alebo zrekonštruovať bytovky ktoré sme im dali a ktoré pre nich stále staviame. Jednoducho stačí, keď zákon bude platiť na každého rovnako!

Treba situáciu riešiť čo najskôr. Lebo to skončí zle, keďže sa táto komunita čoraz viac zväčšuje. Môžu vzniknúť nepokoje a dokonca aj pogromy. Že to sa nemôže stať lebo je 21.storočie? To si hovorili aj židia pred 2.svetovou vojnou!

Podotýkam že komentáre že je tento článok rasistický, nie sú na mieste. Lebo nerozdeľujem ľudí podľa rasy, ale podľa sociálneho postavenia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar konšpirácie podporil, hoci ich má odhaľovať

Podpis pod vyhlásením plným dezinformácií by mal šéf polície podľa prezidenta Andreja Kisku vysvetliť. Vládni politici mlčia.

KOMENTÁRE

Policajný prezident podporuje zbrane namierené proti nám

Obhajoba Gašparovho nadriadeného Kaliňáka však neobstojí.

DOMOV

Danko pocítil silu slovenského hejtu a stále sa skrýva

Politické strany väčšinou diskusie na svojich stránkach čistia, ale nevypínajú.


Už ste čítali?